ورق کامپوزیت

ورق های کامپوزیت از دو بخش آلومینیوم و مواد پلی اتیلن تشکیل شده است . در دو طرف سطح ورق کامپوزیت پوسته آلومینیوم و

در بخش مرکزی و وسط ورق کامپوزیت مواد پلی اتیلن قرار دارد.بسته به نوع موارد استفاده از ورقهای کامپوزیت ، تفاوتهای در شکل و ظاهر را می توان مشاهده کرد. ضخامت پوسته آلومینیوم ، نانو بودن سطح ورق کامپوزیت ، برند و .... از جمله مواردیست که قبل از استفاده باید به ان توجه داشت.

موارد استفاده ورق کامپوزیت

امروزه با فراوانی ایده و طرح در زمینه های همچون تابلو سازی ، نمای ساختمان و .... استفاده از متریالی که دارای انعطاف پذیری ، سبک بوده و نیز حمل و نصب سریع ، کاربران را بر این باور داشته که ورقهای کامپوزیت می تواند جایگزین مناسبی برای متریالهای سنتی باشد. موارد استفاده در صنعت تابلوسازی  را می توان در ساخت تابلو شرکت ها ، صنوف و بیلبورد نام برد .

قیمت کامپوزیت

محاسبه تابلو کامپوزیت با توجه به نوع  پوسته ورق ، طراحی  و آهن آلات مورد استفاه ، تعیین میگردد . تابلوهای کامپوزیت را به چند طریق برش و نصب می کنند که می تواند در قیمت تاثیر داشته باشد . برش ورق و نصب بدون اور ( بصورت اچ و ال ) بلحاظ سرعت در کار و هزینه پایین تر برای کارفرما ، شایع ترین نوع تابلو کامپوزیت می باشد . روش های دیگر برای ساخت تابلو کامپوزیت بصورت اور زدن ورق و خم و دوخت از پشت ورق کامپوزیت می باشد . این نوع بلحاظ دقت و اسمبل و نمای یکدست تر نسبت به مدل( اچ و ال] از قیمت و هزینه بالاتری  برخوردار است . البته طرح و چیدمان در این نوع  تابلو در قیمت تمام شده و اجرت اسمبل تاثیر گذار می باشد.مدل دیگر از روش اسمبل که بیشتر نمای ساختمان و فضاهای بلند مورد استفاده قرار میگیرد که با دستگاه سی ان سی برش و خم و ورق ها با فاصله معین نصب میگردد.

تابلو کامپوزیت

زیرسازی تابلوهای کامپوزیت عموما با قوطی پروفیل 40*40 و 20*40 شاسی کشی می شود . از نبشی های آلومینیومی  جهت نصب ورق کامپوزیت بر روی شاسی قوطی پروفیل استفاده میگردد.نصب ورق های کامپوزیت بهم با پیچ ام دی اف به اصلاح  دوخته میشود . طرح و نمای کامپوزیت بسته به انتخاب کارفرما ، در بعضی از موارد اشکال هندسی و انتزاعی با حک و برش ورق کامپوزیت صورت میگیرد.

 

1مجموع 2 مقاله
تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت زیرسازی تابلوهای کامپوزیت عموما با قوطی پروفیل 40*40 و 20*40 شاسی کشی می شود . از نب ...
1مجموع 2 مقاله
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :